Форум :: Стивън Кинг BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум :: Стивън Кинг BG

Форум на новия български фен-сайт за Стивън Кинг
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Други майстори на ужаса

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Ктулху

Ктулху


Брой мнения : 7
Age : 35
Registration date : 23.04.2007

Други майстори на ужаса Empty
ПисанеЗаглавие: Други майстори на ужаса   Други майстори на ужаса EmptyНед Апр 29, 2007 9:25 pm

Кинг не е единственият хорър писател. Има и други велики - Лъфкрафт, повлиял на съвременната култура, включително и на самия Кинг; Нийл Геймън, посочен от Кинг като най-добрия хорър писател в Америка, Дийн Кунц и Клайв Баркър. Харесвате ли някои от изброените или някакакви други автори и ако да, защо?
Върнете се в началото Go down
deadface

deadface


Брой мнения : 28
Registration date : 21.04.2007

Други майстори на ужаса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Други майстори на ужаса   Други майстори на ужаса EmptyЧет Май 10, 2007 6:50 am

Според Стивън Кинг най-добрият хорър писател на Америка е Хауърд Филипс Лъвкрафт, а не Нийл Геймън Wink Иначе аз харесвам доста писатели на ужаси, освен Кинг, но, ако трябва да се спра на няколко имена, това са: Едгар Алан По, Х. Ф. Лъвкрафт, Ричард Матисън, Дийн Кунц, Клайв Баркър, Робърт Маккамън, Греъм Мастертън, Ричард Леймън, Дан Симънс, Кристофър Фаулър, Ендрю Лоурънс и неиздаваните у нас (освен с по някой и друг разказ) Кларк Аштън Смит, Рамзи Кембъл, Джак Кетчъм, Томас Лиготи, Джо Лансдейл, Бентли Литъл, Джон Шърли, Джон Скип и Крейг Спектър. Защо ги харесвам ли? Ами, чисто и просто защото пишат адски добре, при това хорър (а това е любимия ми жанр) Smile
Върнете се в началото Go down
http://forums.f-e-n.net/viewtopic.php?t=135791
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 55
Registration date : 18.04.2007

Други майстори на ужаса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Други майстори на ужаса   Други майстори на ужаса EmptyЧет Май 10, 2007 1:50 pm

Какво би ми препоръчал на Едгар Алън По, защото мисля да го зачета, но не знам кое ще ми даде най-добра представа за него Smile
Върнете се в началото Go down
http://stephenkingbg.hit.bg
deadface

deadface


Брой мнения : 28
Registration date : 21.04.2007

Други майстори на ужаса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Други майстори на ужаса   Други майстори на ужаса EmptyЧет Май 10, 2007 4:25 pm

Препоръчвам ти “Избрани творби” (разкази и стихотворения) от Едгар Алан По, "Народна култура", 1981, "Разговор с мумия" (разкази) от Едгар Алан По, “Труд”, 2001 и "Черният котарак" от Едгар Алан По, “Труд”, 2001, и по-специално разказите "Сърцето-издайник", "Маската на алената смърт", "Кладенецът и махалото", "Черният котарак", "Без дъх", "Преждевременно погребение", "Овалният портрет", "Крушението на Ашъровият дом", "Скокльо или осемте оковани орангутана", "Морела", "Лигеа".
Междувременно ТУК можеш да прочетеш "Черният котарак" и 4 др. разказа онлайн, а в "Ужасът върху лист хартия" ще намериш линкове за по-голяма част от произведенията му на английски език.
Върнете се в началото Go down
http://forums.f-e-n.net/viewtopic.php?t=135791
Sponsored content





Други майстори на ужаса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Други майстори на ужаса   Други майстори на ужаса Empty

Върнете се в началото Go down
 
Други майстори на ужаса
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум :: Стивън Кинг BG :: Общи дискусии :: Творческа зона-
Идете на: