Форум :: Стивън Кинг BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум :: Стивън Кинг BG

Форум на новия български фен-сайт за Стивън Кинг
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 За сайта

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Rex
Moderator



Брой мнения : 36
Registration date : 19.04.2007

За сайта Empty
ПисанеЗаглавие: За сайта   За сайта EmptyСъб Апр 21, 2007 8:05 pm

Ако имате някакво мнение относно сайта, ако имате някакви препоръки как да го подобрим и направи по-добър, ако имате някакви предложения тук е мястото! Също така тук може да коментирате и анкетата ни, като освен че ще имате възможност да дадете своя глас ще можете да обосновете избора си.

Ако си задавате някой въпрос около сайта също може да го зададете тук. Общо казано този раздел е за всичко за сайта и извън него, което по някакъв начин е свързан със сайта.

Помагайте ни и заедно ще създадем един хубав сайт. Ние сме едва в началото и ни трябват хора, които биха желали да отделят част от времето си за нашето дело. Very Happy
Върнете се в началото Go down
leni




Брой мнения : 5
Registration date : 30.04.2007

За сайта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За сайта   За сайта EmptyПон Апр 30, 2007 1:31 pm

Първо, поздравления, че въобще сайта е направен! cheers Винаги се радвам да открия и други големи фенове на Кинг. Освен това е нелошо подреден и макар и все още млад съдържа повечето най-важни и любопитни неща. Четох критики, че бил грозен(сайта)- вярно може да не е съвсем красив, ама нищо му няма, а и не това е най-важното. Пък и по-добре с малко картинки, отколкото с неподходящи такива и правещи сериозна тема като тази за най-големия писател пошла.
Та, сайтчето е приятно, организирано и добре направено като цяло, но все пак има още какво да се желае, както и едно-две неща, които ме разочароваха. Най-вече в отдела за творчеството му има прекалено много пропуски - не може например да не пише нищо за толкова бележити и важни книги на Кинг като "Гробище за домашни любимци" и "Сблъсък". Предполагам книгите без коментар са онези, които създателя на сайта не е чел? Ами, прочети/преочетете ги, много са хубави и "Долорес", и "Пътна мрежа", и "Град отчаяние" и въобще както е известно, лош Кинг просто няма. Но така някои да си стоят празни не е никак хубаво, нито честно спрямо Кинг - ако не са лично четени може да се представи нещо от другиго или преведено от сайта на Кинг на английски. Освен това има обезпокоителни неща и в самите коментари. Предполагам, щом вие правите сайта имате право да си пишете каквото искате/искаш, но все пак нали идеята е, че може да го разглеждат хора, които не са запознати достатъчно и може да се повлияят от коментарите. Както и върли фенове, които не е хубаво да бъдат дразнени-защото нали е фен-сайт. Затова да се казва например че "След "Дългата разходка" "То" разкрива най-много от достойнствата на Стивън Кинг като писател" е напълно неуместно според мен - първо както си личи от анкетата феновете на "То" са повече отколкото на "Дългата разходка" и няма да се зарадват на подобно снизходително отношение към любимата им книга и второ (което си го казвам аз като читател) - айде сега, просто такова изказване е непрофесионално и не много логично. Аз също харесвам много "Дългата разходка", но това е една от най-ранните творби на Кинг и си й личи - не че не е хубава,много е хубава даже, но смятам че много от по-късните му, многопластови, богати на герои, ситуации и послания книги (и особено огромната по обем и по качествено съдържание ТО!) разкриват не по-малко от "достойнствата му като писател", може би понякога и повече - просто сюжета на Дългата разходка е такъв че да разкрие само някои от въпросните му "достойнства". Освен това и други от описанията на книгите са твърде СУБЕКТИВНИ и предизвикващи спор - например това - "Разказите в "Нощна смяна" са по-скоро увлекателни и стряскащи, отколкото изпълнени с житейски смисъл, както романите на Стивън Кинг",или бележката за "Маймуната" - "Сборник с разкази, най-впечатляващият от които е "Маймуната"". Ами аз например не съм съгласна, че в произведенията на Кинг в Нощна смяна няма житейска истина(и даже се обиждам от подобно твърдение...и защо не е споменат сред хубавите трогателния "Последното стъпало") , нито съм съгласна, че в Маймуната най-впечатляващ е едноименния разказ - всъщност този сборник като цяло е толкова добър, че е много трудно да се каже кой въобще не е впечатляващ.
Та в общи линии това са критиките ми за коментарите - и не искам да кажа, че те трябва да са други, да казват че "То" е най-хубава, а не "Дългата разходка" - съвсем не, просто смятам че е по-добре да не се правят никакви сравнения и твърде субективни оценки... А може би греша, може би няма лошо в тези мнения и ме дразнят само защото не съм съгласна с тях...но все пак.
А и въпросните коментари и описания на книгите може би е добре да са по-дълги - вярно така не доскучават затова е хубаво и да ги има и в кратък формат, но не е лошо за някой, който не е чел книгите да има по-обширна информация(пък и който иска да си припомни). Особено за неиздаваните в България - а въобще е хубаво да се напише изрично кои са издавани в България - а още по-добре ако за вбъдеще сайта организира някаква помощ и информация затова къде да се намерят. (например Цикъл на върколака превеждан ли е? защото никога не съм го виждала на Славейков. И откога търся "Безсъние" но го няма никъде...)Разбира се, ако това въобще е възможно. За мен би било интересно и някаква преведена или непреведена така да се каже професионална критика - не че читателската критика не е често пъти по-хубава, но е полезно да се научи какво са писали примерно американските литературни мислители за техния автор Кинг. Както и някакви интервюта на Кинг от други сайтове бийа били интересни..., да де, знам че съм твърде нахална и да взема аз да търся тези неща като толкова искам. Иначе дано форума намери повече последователи, и да се получат истински дискусии за книгите - това разбира се би било най-хубаво -мнението на други българи за творчеството на Кинг. Въобще да се популяризира сайта-дано!
Имах и някои други дребни фактологични бележчици, но айде за тях друг път, че стана прекалено дълго. Накрая - нядявам се не сте се обидили за малката ми критика, вярно аз въобще не мога да направя сайт, камо ли пък по-добър, затова най-вече поздравления! Very Happy
Върнете се в началото Go down
leni




Брой мнения : 5
Registration date : 30.04.2007

За сайта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За сайта   За сайта EmptyПон Апр 30, 2007 1:53 pm

Още нещо да добавя към собствения си по-горен пост. Най лошото в мнението в сайта че след "Дългата разходка" най-много достойнства имало в "То" въобще не е, както изглежда от думите ми, че Дългата разходка е по-хубава и че може да не е най-хубава тя. Лошото в такива оценки, публикувани в фен-сайт на Кинг, и то написани от неговите организатори, написано в информативната му част...та най-лошото е просто, че ВЪОБЩЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ КАЗВА КОЯ Е НАЙ-ХУБАВА. Просто истинския кингов фен знае, че всички негови книги(или хайде, 90% от тях) са ПЪЛНИ С ДОСТОЙНСТВАта му като писател... и е твърде ограничаващо, твърде несигурно, твърде ненужно и лесно оборимо да се пише коя е най-хубава - не и като официална оценка. Може всеки да си има личен любимец, но любимец не значи "най-хубав" - защото аргументи за най-хубавост може да има за много. Както фен на някоя група най-често не може да каже само една единствена най-хубава песен на своите идоли - защото ще тъгува за всички останали, предадени от него.
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 55
Registration date : 18.04.2007

За сайта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За сайта   За сайта EmptyПон Апр 30, 2007 2:32 pm

Много благодаря за критиките, определено ще са ми от полза. В момента разработвам секцията с филмите по Кинг и едновременно с това пооправям някои неточности в раздела "Творчество". Наистина мисля, че ще е по-добре да махна своите субективни оценки (и ще го направя, като намеря време), но едва ли ще разширявам ревютата за книгите, защото не искам в тях да се разкрива прекалено много от сюжета. Книгите, за които няма коментар, съм ги чел (поне тези на български, с малки изключения), но не знам - нямам подходящите думи за тях Smile Скоро и това ще оправя. Колкото до книгите, които са издавани на български - само тук грешиш - тези, чиито заглавия са на български - значи и са издавани в България. Останалите - не са. "Цикъл на върколака" и "Безсъние" ги има, но се намират адски рядко, почти невъзможно. Всъщност това са и изключенията - тях не съм чел.
Интервютата, за които каза - върти ми се тази идея, но просто нямам никакво време да се занимавам и с това. Особено при положение, че сайтът го ръководя почти изцяло сам (поне съдържанието).
Отново благодаря за смисления пост и се надявам, че ще бъдеш редовен посетител на форума и сайта, за да направим заедно нещо качествено Smile
Върнете се в началото Go down
http://stephenkingbg.hit.bg
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 55
Registration date : 18.04.2007

За сайта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За сайта   За сайта EmptyПон Апр 30, 2007 3:01 pm

Преди броени минути качих секцията с филмите. Тя е твърде сбита, засега, но мисля, че до две-три седмици ще успея да я оправя. Не пропускайте да я видите Wink
Върнете се в началото Go down
http://stephenkingbg.hit.bg
leni




Брой мнения : 5
Registration date : 30.04.2007

За сайта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За сайта   За сайта EmptyПон Апр 30, 2007 5:11 pm

И аз мерси за учтивия отговор, браво за експедитивните действия! Наистина, това за издаваните в България беше тъпо от моя страна(но не чак толкова, защото заради него разбрах, че Цикъл за върколака го има някъде Laughing ). А за по-дългите ревюта също съм доста склонна да се съглася, понеже често отзад на кориците на книгите се прекалява с издаването на съдържанието. И въобще много хора решават дали да четат дадена книга по това "за какво се разказва", а всъщност особено при Кинг най-красивото е начина, по който ги разказва, а не посоките на сюжета.
Хрумна ми още една идея за обогатяване на сайта, с която вече бих помогнала лично. Вчера за пръв път бях в Копривщица и съответно в къщата-музей на Димчо Дебелянов. И това, което ме накара да се почувствам наистина в мястото на поета, който много харесвам, бяха не уникалните документи за него, стаите, в които е спал и ял или информацията за неговия живот...странно и глупаво може би, но това което най-приближи душата ми до аурата на мястото и човека беше нещо, което отдавна знам и което мога да прочета дори у дома си - а именно негови стихотворения, окачени по стените на големи светещи табла. Та разказвам това, за да аргументирам предложението си - което е да има някои цитати от книгите (или некнигите) на нашия общ многообичан автор. Тоест малки парчета от онова слово, заради което съществува сайта - и феновете му. И което да го направи според мен по-симпатичен от много други сайтове, представляващи предимно информационни табла. Аз имам някои любими, а бих се разровила да си припомня още с удоволствие. Ако идеята ви харесва, бих ги напечатала и изпратила по e-mail на администратора(стига да го знамWink) - дори да не бъдат одобрени, пак ще си струва, защото ще ги използвам за друго. А ако е незаконно или просто не ви се струва подходящо за поместване в самия сайт, разбира се бих могла да използвам идеята си просто и лесно във форума - което си е пак част от сайта. За да илюстрирам приказките си, ето един от най-любимите ми, пък и небизвестни цитати на Кинг, посветен на приятелството. разбира се - от "То". Smile



"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен. Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш. И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."

(Еди)
Върнете се в началото Go down
leni




Брой мнения : 5
Registration date : 30.04.2007

За сайта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За сайта   За сайта EmptyПон Апр 30, 2007 5:25 pm

За филмите - хубаво, поздрави, само да кажа, че на български по видеотеки и пр. филмът по "Трупът"(или "Тялото" както го е превел малоумнният преводач Симеон Николов) се казва "Остани до мен", а не "Стой до мен". Или поне аз съм го гледала с това заглавие. Не че е толкова важно. Всъщност според мен би било особено полезно да ги има и английските заглавия на филмите, за да може човек да си ги търси по торенти и пр. по-лесно.
Върнете се в началото Go down
leni




Брой мнения : 5
Registration date : 30.04.2007

За сайта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За сайта   За сайта EmptyПон Апр 30, 2007 5:40 pm

A "Ловци на сънища" определено "по видеотеки" е точно както се казва и книгата - Капан за сънища Laughing
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 55
Registration date : 18.04.2007

За сайта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За сайта   За сайта EmptyПон Апр 30, 2007 6:10 pm

Пф, много грешки, много нещо. Принципно тия неща ги знам, и филмите съм гледал, но толкова набързо ги писах, четейки от IMDB, че си ги превеждах заглавията както ми дойде Smile Пак мерси за поправките Smile

Това за цитатите, между другото, мисля, че ще се получи много добре. Ще съм ти благодарен да ми пратиш любимите си на мейла ми (prega@mail.bg), аз също ще се поровя да потърся онези неща, които наистина са ми привлекли вниманието и може скоро да добавя и такъв раздел.
Върнете се в началото Go down
http://stephenkingbg.hit.bg
Sponsored content





За сайта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За сайта   За сайта Empty

Върнете се в началото Go down
 
За сайта
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум :: Стивън Кинг BG :: За сайта :: Правила, предложения, препоръки и въпроси-
Идете на: