Форум :: Стивън Кинг BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум :: Стивън Кинг BG

Форум на новия български фен-сайт за Стивън Кинг
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Любимата ви книга на Стивън Кинг

Go down 
+11
J.S.
gogigenov
Creor
Lady_Fire
Владислав
Grebeny
NoLabel
Pavli
deadface
PatsoUO
Admin
15 posters
АвторСъобщение
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 55
Registration date : 18.04.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyСъб Апр 21, 2007 4:16 pm

Коя е любимата ви книга на Стивън Кинг? Защо я харесвате и с какво тя превъзхожда другите?

Гласувайте в официалната анкета на сайта ни тук !!
Върнете се в началото Go down
http://stephenkingbg.hit.bg
PatsoUO

PatsoUO


Брой мнения : 28
Age : 35
Registration date : 09.05.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyСря Май 09, 2007 11:01 am

Без да се натискам, че съм прочел много негови заглавия мога да кажа, че за мен най - добрата му книга е "Гробище за домашни любимци". Нямам обяснение защо е така. В нея открих това, което търся в една книга, а дори не знам какво точно е то Shocked
Върнете се в началото Go down
http://ultimaonline.page.tl
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 55
Registration date : 18.04.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyСря Май 09, 2007 8:50 pm

В това няма нищо странно. Примерно О'Херих пише, че това е може би най-ужасяващия и дълбоко ехтящ в човешкото съзнание роман на Кинг. Ако си привлечен към Кинг като "крал на ужаса", тогава "Гробище"-то и "Мизъри" са най-подходящи, ако си насочен към по-добрата му според мен страна, дълбоката и психологическа страна, любими книги ще са ти "То", "Дългата разходка". Това са само примери, но в общи линии се получава така Smile
Върнете се в началото Go down
http://stephenkingbg.hit.bg
PatsoUO

PatsoUO


Брой мнения : 28
Age : 35
Registration date : 09.05.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyСря Май 09, 2007 10:44 pm

ТО също доста ми харесва, но най - вече в първите 100 - 200 страници. Там малко по малко нещата се завихрят, можеш без да се напъваш да си представиш всеки един момент. Това за мен е най - доброто умение на Стивън Кинг - с едно изречение успява да нарисува пред очите ти цялостната картина с действия, лица, предмети... И иначе си прав: падам си по чистия ужас... affraid
Върнете се в началото Go down
http://ultimaonline.page.tl
deadface

deadface


Брой мнения : 28
Registration date : 21.04.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyПон Май 14, 2007 5:37 am

Харесвам малко или повече всичките му книги, но най-много "То", "Тъмната половина" и "Гробище за домашни любимци" - това са романите му, които успяха най-силно да ме впечатлят.
Върнете се в началото Go down
http://forums.f-e-n.net/viewtopic.php?t=135791
Pavli




Брой мнения : 2
Registration date : 04.05.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyЧет Май 17, 2007 11:06 pm

Не мога да се огранича само върху една
любима книга от Стивън Кинг, затова ще
посоча няколко:
"Мъртвата зона" - това беше първата книга,
която прочетох от Стивън Кинг. С нея се започна
голямото четене на този автор. Затова е важна за мен.

"То" - Много силен, философски, психологичен роман.

"Нощна смяна" - Може би един от най-добрите
сборници разкази, които съм чела, не само от Кинг, а въобще.

"Тъмната кула" - Тук Кинг е написал нещо Голямо.
Нямам предвид само обема на сагата. Надминал е себе си.
Върнете се в началото Go down
NoLabel

NoLabel


Брой мнения : 11
Age : 38
Registration date : 28.04.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyНед Май 20, 2007 2:36 pm

Класацията ми:

0. Тъмната Кула - на нулево място е, защото те в отвъд всички класации и не мога да я сравнявам с каквото и да е. Иска ми се никога да не съм я чел, за да мога отново да я прочета за първи път.

1. То - Ох, как тъгувам по детството. Тази книга си е чист мазохизъм от моя страна, толкова емоции събужда у мен, които са едновремено прекрасни и болезнени. Това е единствената книга, която съм чел повече от един път. Сигурно ще я прочета пак.

2. Мъртвата зона - Толкова отдавна я четох, че съм я забравил на 90%, но помня, че я харесах адски много. Края беше невероятен.

3. Талисманът - в малко по-слаба степен е като "То". Приятелство, приключение, други светове(като ТК). Толкова е прекрасна.

4. Зеленият път - Страхотна книга. Смятам, че е от книгите, които всеки може да прочете, дори да не е фен на Кинг. Чудесна е за запознаване с творчеството му. Много силна и емоционална.

По-нататък класацията е доста несигурна и май няма книга на Кинг, която да не ми е харесала.
Върнете се в началото Go down
http://queenspot.rocks.it
Grebeny

Grebeny


Брой мнения : 10
Registration date : 19.05.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyНед Май 20, 2007 10:02 pm

Не съм чел много на Кинг защото чето по сериозно книги от скоро преди четох само като съм болен та мойта класация е:
1: Мъртва зона - не знам защо, но книгата ми повлия страшно много и за разлика от филма определено според мен може да се определи като драма
2: Зеления път - книгата е невероятна, но перфекната история е някаква смесица между филма и книгата ако имаше такава версия сигурно щеше да е най-добрата
3: Подпалвачката - не знам дали книгата е толкова добра и за другите, но това е първата книга на Кинг която прочетох и определено ме грабна до последната страница
Върнете се в началото Go down
Владислав




Брой мнения : 18
Registration date : 25.07.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyПет Юли 27, 2007 3:43 pm

Роуз Мадър, тъй като я чета в момента. Нима не е най-хубава настоящата книга?!?!?!!!!
Върнете се в началото Go down
Lady_Fire

Lady_Fire


Брой мнения : 3
Age : 36
Registration date : 26.07.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyПет Юли 27, 2007 7:11 pm

Роуз Мадър е уникална книга, аз скоро я довърших (прочетох я за около 2-3 дена) и бях възхитена от нея, скоро с удоволствие бих я прочела пак.Има невероятно силно въздействие и сюжет.Според мен е от книгите в които основното послание е между редовете и определено те кара да се замислиш за много неща.
Върнете се в началото Go down
Владислав




Брой мнения : 18
Registration date : 25.07.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyСъб Юли 28, 2007 8:48 am

В момента чета Роуз Мадър. Много хубава книга. Както всички останали на Кинг, впрочем.
Върнете се в началото Go down
Creor




Брой мнения : 3
Registration date : 06.10.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyСъб Окт 06, 2007 5:56 pm

Две си делят първото място. Едната е Зеленият Път, а другата една малко подценена по мое мнение творба на Кинг, а именно-Гняв.
Върнете се в началото Go down
gogigenov




Брой мнения : 1
Registration date : 11.01.2008

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Трябва ми помощ относно един роман   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyПет Яну 11, 2008 7:05 pm

Преди повече от 10 години четах един роман на Стивън Кинг. В него ставаше въпрос за някакъв вирус които има симптоми на настинка но не се лекува. Само група хора не се разболяват и те сануват един и същ сън за една баба която е 6-та най стара жена. И така общо взето ме интересува как се казваше романа и каде мога да го намеря!!!!
Върнете се в началото Go down
deadface

deadface


Брой мнения : 28
Registration date : 21.04.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyСъб Яну 12, 2008 1:40 am

gogigenov написа:
Преди повече от 10 години четах един роман на Стивън Кинг. В него ставаше въпрос за някакъв вирус които има симптоми на настинка но не се лекува. Само група хора не се разболяват и те сануват един и същ сън за една баба която е 6-та най стара жена. И така общо взето ме интересува как се казваше романа и каде мога да го намеря!!!!
"Сблъсък" - http://www.chitanka.info:82/lib/text/1794
Върнете се в началото Go down
http://forums.f-e-n.net/viewtopic.php?t=135791
J.S.




Брой мнения : 4
Registration date : 02.06.2007

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyЧет Апр 03, 2008 4:36 pm

Не е класация,а списък:
1.Тъмната кула - не мога да я сравня с нищо,което съм чел просто
2.То -това е моята библия,просто гениална
3.Талисманът - приказна,грабваща,на моменти трудна за четене (и заради шрифта),много любима
4.Гняв - любимата ми за препрочитане,дано и след като завърша гимназията да е все така близка до мен
5.Мъртвата зона - и аз я четох преди мноого време,веднъж само
6.Роуз Мадър - въпреки,че е от "феминистичния" период на Кинг ми хареса и на мен;както и целия този период впрочем
7.Сблъсък - епична
8.Дългата разходка - покъртителна
9.Нощна смяна - най-прекрасните разкази
10.Играта на Джералд - гнусна,но все пак привличаща;само един герой,но има динамика
Върнете се в началото Go down
iti




Брой мнения : 1
Registration date : 03.04.2008

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: to istinata za sraxa   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyЧет Апр 03, 2008 5:26 pm

moq ljubima kniga to. moje bi za6toto pyrvo gledax filma a kogato si na 5 i polovina i go gleda6 na 4erno bql ekran yjasyt ostava za dylgo Very Happy What a Face cyclops
Върнете се в началото Go down
go4o




Брой мнения : 3
Registration date : 03.04.2008

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyПет Апр 04, 2008 10:44 am

Моята любима е "Неизживени спомени" (Needful things). Това е единствената книга, която съм чел и в оригинал, а по принцип мразя да чета на други езици.
Върнете се в началото Go down
PIR

PIR


Брой мнения : 30
Age : 33
Localisation : Sofiq
Registration date : 09.09.2008

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyВто Сеп 09, 2008 6:00 pm

Преди около 2 месеца се запалих по Стивън Кинг.Прочел съм няколко от книгите му и много ми хареса "Клетка"!
Върнете се в началото Go down
PIR

PIR


Брой мнения : 30
Age : 33
Localisation : Sofiq
Registration date : 09.09.2008

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyПет Мар 13, 2009 11:47 pm

Лично аз имам много любими книги на Кинг ,но една от най-аюбимите ми от тези който съм прочел е Сайлемс лот
Върнете се в началото Go down
smiley




Брой мнения : 3
Registration date : 18.08.2009

Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг EmptyВто Авг 18, 2009 11:27 am

Прочела съм доста книги на С.кинг и според мен всичките му книги са много добри ( или поне тези който съм чела) но една от най-добрите му както и една от любимите ми е "Романът на Лизи" . Други мой любими книги са "Дългата разходка" , " Сърца в Атлантида" , "Дума Ки" , "То" , както споменах вече според мен всички са добри ,но тези ми направиха най-силно впечатление.Също много харесвам и разказите му.Има една книга всъщност то е сборник с разкази казва се "Всичко е съдбовно"- просто невероятни разкази , препоръчвам на всеки да ги прочете, много са добри а както и "Особени сезони"- там са четири новели също много добри. От тези разкази който съм прочела най-много ми харесаха : "Да се возиш на вагончето на смъртта" , " Онова чувство,което се изразява само на френски" , " Всичко е съдбовно" както и " Човекът с черния костюм".
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимата ви книга на Стивън Кинг   Любимата ви книга на Стивън Кинг Empty

Върнете се в началото Go down
 
Любимата ви книга на Стивън Кинг
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум :: Стивън Кинг BG :: За Стивън Кинг :: Творчество-
Идете на: