Форум :: Стивън Кинг BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум :: Стивън Кинг BG

Форум на новия български фен-сайт за Стивън Кинг
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Любимите ви книги

Go down 
+9
Владислав
Grebeny
kazuma
Rex
PatsoUO
Bad_Dog
Ктулху
sexy_bad_girl_12
Admin
13 posters
АвторСъобщение
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 55
Registration date : 18.04.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyСъб Апр 21, 2007 9:06 am

Кои са вашите любими книги? Да оставим настрана Стивън Кинг, какво друго четете? Защо го харесвате?

Първо ще кажа за себе си: изключително харесвам Момчил Николов и Виктор Пасков. Друг любим автор ми е Достоевски, със своите романи, изследвания на човешката психика и границите на възможностите на хората. Напоследък сериозно съм се захванал да изчета Труман Капоти, който е гениален писател. Освен това чета и Орхан Памук - засега "Черна книга", а после - кой знае!
Върнете се в началото Go down
http://stephenkingbg.hit.bg
sexy_bad_girl_12




Брой мнения : 1
Registration date : 21.04.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyСъб Апр 21, 2007 9:48 pm

много харесвам книгите за хари потър!за мен авторката е найстина генялна!!!!!мисля че тези книги изградиха голяма част от характерът ми!!!!!!!

достоевски също е много добър писател,но не съм чела нищо негово!!!
Върнете се в началото Go down
Ктулху

Ктулху


Брой мнения : 7
Age : 35
Registration date : 23.04.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyЧет Апр 26, 2007 1:07 am

Аз па си падам по Пратчет. А наскоро прочетох сборник разкази на Лъфкрафт и мноо ми допаднаха cheers
Върнете се в началото Go down
Bad_Dog

Bad_Dog


Брой мнения : 8
Registration date : 25.04.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyЧет Апр 26, 2007 1:01 pm

Освен Кинг чета и Джон Конъли "Всяко мъртво нещо" беше много добра книга и това ми повлия да продължа да го чета , Томас Харис то е ясно.
Върнете се в началото Go down
PatsoUO

PatsoUO


Брой мнения : 28
Age : 34
Registration date : 09.05.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyСря Май 09, 2007 6:56 pm

Попринцип харесвам приключенски книги, а от там: Емилио Салгари, Кенет Андерсън, С.М. Кенет, Майкъл Крайтън... разни такива...
Върнете се в началото Go down
http://ultimaonline.page.tl
Rex
Moderator



Брой мнения : 36
Registration date : 19.04.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyЧет Май 10, 2007 10:42 pm

Стивън Кинг ми харесва като автор, но много повече съм зарибен по Умберто Еко, Антоан дьо Сент Екзюпери и Оноре дьо Балзак. Сега съм взел да чета подбрани речи на Цицерон, но това е по-скоро към реториката отколкото към книгите. Също така смятам да прочета и бележките на Руф за похода на Александър.
Върнете се в началото Go down
kazuma

kazuma


Брой мнения : 6
Age : 34
Registration date : 20.04.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyПет Май 11, 2007 11:17 am

Добър автор за мен е Емилио Салгари.Неговият персонаж Сандокан ще остане вечен в литературата. Друг любим мой писател е Ярослав Хашек и неговия вечен Швейк.По-философски книги чета рядко,но съм запален по източната философия-дзен и чета книги в тази област.Например-Филип Капло и "Трите стълба на Дзен".Интересуват ме и книги за Втората Световна война и Световната конспирация.

P.S. покрай Админа прочетох и една книга на Момчил Николов- "Горният етаж"-препоръчвам я на всички от младото поколение-написана е по доста съвременен начин Idea
Върнете се в началото Go down
PatsoUO

PatsoUO


Брой мнения : 28
Age : 34
Registration date : 09.05.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyСъб Май 12, 2007 10:02 pm

Rex написа:
Стивън Кинг ми харесва като автор, но много повече съм зарибен по Умберто Еко, Антоан дьо Сент Екзюпери и Оноре дьо Балзак. Сега съм взел да чета подбрани речи на Цицерон, но това е по-скоро към реториката отколкото към книгите. Също така смятам да прочета и бележките на Руф за похода на Александър.

Ехее, каква е тая сложна литература, която четеш? Браво, Умберто Еко не е за всеки...
Върнете се в началото Go down
http://ultimaonline.page.tl
Rex
Moderator



Брой мнения : 36
Registration date : 19.04.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyСъб Май 12, 2007 10:08 pm

на Умберто Еко досега съм чел само две книги. Името на Розата и Махалото на Фуко, които са коренно различни. Първо прочетох първата и се запалих, очаквах от втората да е подобна, но ударих на камък. Докато я четох имаше моменти, в които бях на крачка да се откажа, но последните три страници оправдаха цялата тази привидна мъка Smile
Върнете се в началото Go down
Grebeny

Grebeny


Брой мнения : 10
Registration date : 19.05.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyСъб Май 19, 2007 2:57 pm

Ми аз попринцип чета доста малко, а и като почна да чета обикновенно се отказвам макс на средата. Та като махнем Кинг май единствената книга която ме е зарибила до края е Шогун.
Върнете се в началото Go down
Владислав




Брой мнения : 18
Registration date : 25.07.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyЧет Юли 26, 2007 4:00 pm

Мога да напиша кои са любимите ми автори. Това са: Стивън Кинг, Тери Пратчет, Дийн Кунц, Джон Конъли, Джефри Дивър, Вал Макдърмид, Едгар Алан По, Хауърд Лъвкрафт...
Върнете се в началото Go down
Cthulhu's Hierophant

Cthulhu's Hierophant


Брой мнения : 6
Age : 40
Registration date : 26.07.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyЧет Юли 26, 2007 10:17 pm

Чел съм всичко на Лъвкрафт, Кларк Аштън Смит и Едгар Алън По. За мен, тези автори са Великите Майстори на ужаса. Стивън Кинг също много го уважавам. Както и редица други автори. Единственият автор, който не пасва в картинката, е Тери Пратчет, но го уважавам зареди хумора му - велик е! Любимите ми книги са прекалено много, че да ги изброявам. Тъмната кула и Зовът на Ктхулу са фаворитите ми.
Върнете се в началото Go down
Crystalline




Брой мнения : 3
Registration date : 13.08.2007

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyПон Авг 13, 2007 3:50 pm

Сидни Шелдън - всичките са хубави
Джон Стайнбек - "Наизток от рая", "Към един нензаен Бог"
Джеймс Клавел - "Цар Плъх"
Франсис Скот Фитцджералд(ох не знам дали така точно се пише на български) - "нежна е нощта" и разказите му
Толкин (къде без него) - "Властелинът на пръстените", "Хобитът" и "Недовършени легенди", "Силмарилион" ми беше мааалко сложен за четене...
Върнете се в началото Go down
PIR

PIR


Брой мнения : 30
Age : 33
Localisation : Sofiq
Registration date : 09.09.2008

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyВто Сеп 09, 2008 6:30 pm

Един от писателите които много харесвам е Пауло Куелио има много имтересни книги като една от тях е алхимика. Друг от любимите е Даниел Стийл една от наи-добрите му кники е "Шестото клеймо".харесжа писатели от тоя род.
Върнете се в началото Go down
Lapolt




Брой мнения : 8
Age : 33
Registration date : 09.04.2009

Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги EmptyЧет Апр 09, 2009 6:24 pm

Възхищавам се на творчеството на Джек Лондон - изключителен майстор. От това което съм чела няма нещо, което да не ми е харесало (а съм чела доста). Последната книга, която прочетох, беше "Скитникът между звездите" - остави ме без думи. Невероятна. Иначе сред харесваните от мен книги се нареждат някои на Ремарк - "На западния фронт нищо ново", "Живот на заем", "Триумфалната арка". На Жул Верн - "Капитан Хатерас", "Престъпление и наказание" на Достоевски, "Любов по време на холера" - Маркес. Добре си прекарвам и с Джером Джером - за разтуха Wink
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Любимите ви книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ви книги   Любимите ви книги Empty

Върнете се в началото Go down
 
Любимите ви книги
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум :: Стивън Кинг BG :: Общи дискусии :: Творческа зона-
Идете на: