Форум :: Стивън Кинг BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум :: Стивън Кинг BG

Форум на новия български фен-сайт за Стивън Кинг
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Междутекстуални връзки

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
maths




Брой мнения : 1
Registration date : 30.05.2007

Междутекстуални връзки Empty
ПисанеЗаглавие: Междутекстуални връзки   Междутекстуални връзки EmptyВто Юни 12, 2007 2:34 pm

Здравейте, сайтът ви е страхотен. Искам да помогна и ще кажа, че забелязах четири неспоменати междутекстуални връзки.

В "Мъртвата зона" гаджето на момчето, което не можеше да чете, каза, че Джони Смит е предизвикал гръмотевицата върху заведението, в което половината от випуска им си изкарвали бала. Каза също: "Като в романа "Кери"". Very Happy

В "Понякога те се завръщат", Норман звъни на полицай Нел, който се появява и в "То".

В началото на "Куджо" се описват част от събитията, случили се в "Мъртвата зона" - и по-точно, убийствата на Франк Дод и как Джони го разкрива.

В "По едно за из път" СЪЩО се разказва за Джирусълъмс Лот, както и в "Сейлъмс Лот" и разказа "Джирусълъмс Лот". Там дори се споменава дома на Марсдън. Wink

Надявам се да съм бил полезен.
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 55
Registration date : 18.04.2007

Междутекстуални връзки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Междутекстуални връзки   Междутекстуални връзки EmptyВто Юни 12, 2007 8:42 pm

Да, благодаря ти за това, скоро ще ги кача в сайта!

А нека тази тема послужи за такива неща, ако някой ги открива Smile
Върнете се в началото Go down
http://stephenkingbg.hit.bg
Владислав




Брой мнения : 18
Registration date : 25.07.2007

Междутекстуални връзки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Междутекстуални връзки   Междутекстуални връзки EmptyПон Юли 30, 2007 10:20 am

Интересни са тези връзки, наистина. Кара те да се "възгордееш", че си прочел и други книги и си ги открил. Много е приятно. Аз се сещам и за други такива паралели между книгите му. Но да ги пиша не мисля. Това е доста индивидуално преживяване според мен. Трябва сам да си ги откриеш...
Върнете се в началото Go down
Ally




Брой мнения : 2
Registration date : 13.12.2009

Междутекстуални връзки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Междутекстуални връзки   Междутекстуални връзки EmptyНед Дек 13, 2009 3:13 pm

В 'Томичукалата' се споменава журналиста от 'Мъртвата зона' (забравих му името) Embarassed
Има и още ужасно много, които откривам, докато чета, но в момента са ми изхвръкнали от главата... Като се сетя за нещо, ще пиша Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Междутекстуални връзки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Междутекстуални връзки   Междутекстуални връзки Empty

Върнете се в началото Go down
 
Междутекстуални връзки
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум :: Стивън Кинг BG :: За Стивън Кинг :: Творчество-
Идете на: