Форум :: Стивън Кинг BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум :: Стивън Кинг BG

Форум на новия български фен-сайт за Стивън Кинг
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Цитати

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 55
Registration date : 18.04.2007

Цитати Empty
ПисанеЗаглавие: Цитати   Цитати EmptyПон Апр 30, 2007 7:00 pm

Тук е мястото да споделяте любимите си цитати от Стивън Кинг с нас. Някои от тях ще бъдат поставени в готвещата се секция в сайта - "Цитати".

Знаеш ли колко жесток може да бъде твоят Бог, Дейвид? Колко ужасно жесток?... Понякога Той ни кара да живеем. (Град Отчаяние)

Дали те всички живели щастливо след това? Не. Никой не би могъл да го направи, независимо какво се разправя в приказките. Те имали своите добри дни, както ги имате и вие, имали и своито лоши дни, за които вече знаете. Имали своите победи, както всеки от вас, но имали и поражения, които също са ви известни. Имало дни, когато се срамували, защото знаели, че не са дали най-доброто от себе си, но имало и дни, когато знаели, че са постъпили така, както боговете искат от тях. Опитвам се да ви кажа, че те живели толкова добре,
колкото могли, всеки от тях и всички те. (Очите на дракона)

Ако си дете, се учиш да живееш; Възрастните се учат да умират. (Кристин)

Всички ние дължим една смърт и изключения няма, знам това, но понякога, о, Господи, Зеленият път е толкова дълъг... (Зеленият път)

Не си водя бележки, не си записвам, не правя нищо такова. Просто правя проклетото нещо. Аз съм салам-писател. Опитвам се да пиша хубави салами, но саламът си е салам. Не можеш да го продадеш като черен хайвер.

Само враговете казват истината. Приятелите и любовниците лъжат непрекъснато, хванати в паяжината на моралния си дълг. - казва мъжът в черно към Роланд.

Вярата на невинния е най-доброто оръжие на лъжеца.

Причината авторите да поставят посвещение в книгата, Ани, е, че накрая техният егоизъм ужасява дори самите тях. (Мизъри)

Някои хора казват, че съм ужасен човек, но не е истина. Аз имам сърце на младо момче — в буркан на бюрото ми.
Върнете се в началото Go down
http://stephenkingbg.hit.bg
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 55
Registration date : 18.04.2007

Цитати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цитати   Цитати EmptyСря Май 16, 2007 2:04 pm

"Най-важните неща се изричат винаги най-трудно. Това са нещата, от които се срамуваш, понеже думите ги смаляват, те свиват нещата, изглеждали безгранични, докато са били в главата ти, до съвсем тривиални размери, когато се изрекат.
Но не само това, нали?
Най-важните неща се намират съвсем близо до истинската ти същност, която не обичаш да показваш на другите- като съкровище, което враговете ти с радост биха ограбили. И може да се случи така, че да разкриеш душата си, което съвсем не е лесно, само за да те изгледат особено, без изобщо да разберат какво си казал или защо си помислил казаното за така важно, че едва не си се разплакал, докато си споделял своята тайна.
Струва ми се, че това е най-лошото-когато тайната остава заключена в тебе, не поради липса на разказвач, а поради липса на слушател, който да те разбере"
(Особени сезони)
Върнете се в началото Go down
http://stephenkingbg.hit.bg
NoLabel

NoLabel


Брой мнения : 11
Age : 38
Registration date : 28.04.2007

Цитати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цитати   Цитати EmptyНед Май 20, 2007 2:25 pm

Това последното е едно от най-разтърсващите неща, които съм чел. Помня, че докато го четох за първи път ме побиваха тръпки през цялото време.
Върнете се в началото Go down
http://queenspot.rocks.it
Grebeny

Grebeny


Брой мнения : 10
Registration date : 19.05.2007

Цитати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цитати   Цитати EmptyПон Май 21, 2007 11:18 am

"Той ги уби с обичта им. Те се обичаха. Сега виждаш ли как е било?... Ето така е всеки ден по целия свят."
"Зеления път"
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 55
Registration date : 18.04.2007

Цитати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цитати   Цитати EmptyПет Юни 01, 2007 2:57 pm

"Няма такова нещо като щастлив край. Не съм срещнал нито един, който да може да се мери с "Имало едно време".
Всеки край е жесток.
Всеки край е просто друг начин да кажеш "сбогом"."
(Тъмната кула 7: Тъмната кула)
Върнете се в началото Go down
http://stephenkingbg.hit.bg
Владислав




Брой мнения : 18
Registration date : 25.07.2007

Цитати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цитати   Цитати EmptyПет Юли 27, 2007 3:26 pm

"Ядеш боб - гърмиш като топ." - Тъмната кула
"Бип, бип, Ричи!", "Крещя за прошка аз." - това са цитати, които използвам доста честичко. Голяма е маниащина тоя Кинг-ов цветущ речник.
Върнете се в началото Go down
Helly




Брой мнения : 1
Registration date : 07.02.2008

Цитати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цитати   Цитати EmptyЧет Фев 07, 2008 11:18 pm

Цитатите, които помня наизуст:
"Земята се върти, това е всичко. Можеш да се въртиш заедно с нея или пък да спреш, за да протестираш, в резултат на което да бъдеш изхвърлен от движението й." (Мъртвата зона)

"Истините в този живот всъщност са шибани лъжи" - помисли си Гарати и продължи да върви." (Дългата разходка)

"Ангелите може и да се спасят от вечни мъки, но хората са по-малко щастливи създания и за тях адът е винаги близо." (Очите на дракона)

като се сетя за още, ще допиша =]
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Цитати Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цитати   Цитати Empty

Върнете се в началото Go down
 
Цитати
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум :: Стивън Кинг BG :: За Стивън Кинг :: За него-
Идете на: