Форум :: Стивън Кинг BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум :: Стивън Кинг BG

Форум на новия български фен-сайт за Стивън Кинг
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Стивън Кинг има двойник ( old news )

Go down 
АвторСъобщение
Rex
Moderator



Брой мнения : 36
Registration date : 19.04.2007

Стивън Кинг има двойник ( old news ) Empty
ПисанеЗаглавие: Стивън Кинг има двойник ( old news )   Стивън Кинг има двойник ( old news ) EmptyСъб Апр 21, 2007 8:11 pm

Синът на майстора се крие под псевдоним
Стивън Кинг има двойник
Джо Хил издава книгата си заедно с новия роман на баща си


Появил се е автор, двойник на Стивън Кинг, който иска да обсеби кариерата му. Новината гръмна преди ден в културните рубрики на западните медии. Джо Хил, роден в Бангор, щата Мейн, е написал мрачен, супернатуралистичен трилър, който е на път да стане бестселър. Сюжетът, героите, хорърът и интригата силно напомнят за прочутия автор на "Кери", "Подпалвачката" и "Мъртва зона". Хил всъщност е псевдоним на Джоузеф Хилстром Кинг. Тайната, която пази от години, е, че е по-големият син на Стивън Кинг. Някой, ако е гледал филма на Кинг "Крийршоу" (1982), може и да се сети кой е Джо. Вървейки по стъпките на баща си, 34-годишният мъж тези дни пуска първия си роман "Сърцевидната кутия". Заглавието е родено от песен на "Нирвана". Сюжетът разкрива мъченията на възрастна хеви метъл звезда, която си купува дух от интернет. Книгата тръгва на пазара заедно с новия роман на Стивън Кинг "Клетката". В него майсторът на ужасите разказва за мобилни телефони, които зомбират собствениците си.
С характерната за хорър жанра мрачна подсъзнателност историята на Хил напълно наподобява работите на баща му. "Съвсем естествено е, че прописах. Някога вечер у дома всички се събирахме около масата. Говорехме за книги, писатели, идеи и фантазии. И много спорехме върху романите. Така че просто продължавам семейната традиция", разказва авторът пред в. "Тайм".
Първата си публикация Хил прави, когато е на 11 - в местния вестник на Бангор. Накрая редакторът добавя под линия: "Джоузеф Кинг, син на автора на бестселъри Стивън Кинг."
"Тогава разбрах, че баща ми беше единствената причина да ме публикуват. Затова реших, че ако искам да пробия, трябва да скрия името си. Майки ми, също романистка, измисли рожденото ми име, а после и псевдонима ми. Джоузеф Хилстром е бил профсъюзен организатор и автор на революционни песни. След като го екзекутират заради убийство през 1915 г., става икона на радикалите. За него е песента "Джо Хил", продължава разказа си писателят.
С псевдонима си Хил започва да се бори за публикуване. След като завършва английска литература, три години се труди над 900-страничен фентъзи роман. "Дървото на страха" е историята на млад мъж, който има редкия дар да открива най-скритите страхове на другите. Днес, от дистанцията на времето, Джо смята, че томчето е много в стил Джон Ървинг плюс Толкин. Книгата не вижда бял свят, но насърчаван от майка си, Джо написва втори роман. Междувременно и по-малкият брат, Оун Кинг, влиза в литературния бизнес. От няколко години двамата работят заедно върху филмови сценарии.
Любимата мисъл на Джо Хил е: "Писателят трябва да напише първите си 1 милион думи, за да открие истинския си глас". Джо Хил, който днес живее в Канада, има още два готови, но непубликувани романа. "Сърцевидната кутия", със своите 300 страници, е най-краткият.
Искра Крапачева



материалът е взет от вестник Стандарт
Върнете се в началото Go down
 
Стивън Кинг има двойник ( old news )
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум :: Стивън Кинг BG :: За сайта :: Новини-
Идете на: